پرسش های متداول

تاجریو نام برند تجاری ثبت شده توسط گروه نرم افزاری سازه است که در زمینۀ تبلیغات اینترنتی فعالیت می‌کند. این دپارتمان تخصصی در سال 1394 راه اندازی شد و فعالیت جدی خود را در سال 1396 آغاز کرده است؛ همۀ افراد مشغول در این دپارتمان دارای مدرک گوگل ادوردز (Google AdWords’ Certification) هستند. در این دپارتمان، شما صاحبان مشاغل و کالا می‌توانید برای کسب و کار خود وب سایت تهیه کنید و سپس با کمک ابزار قدرتمند گوگل ادوردز، تبلیغ آن را در دنیای گستردۀ اینترنت به دست مشتریان بالقوه‌تان برسانید.

در دنیای امروز، اینترنت سررشتۀ امور را در دست گرفته و حضور آن در زندگی افراد آنقدر حیاتی شده که تصور انجام کاری بدون استفاده از اینترنت دشوار به نظر می‌رسد. پرشمار بودن مخاطبان سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های مجازی، همۀ صاحبان مشاغل را ناگزیر به استفاده از این بستر برای انجام تبلیغات کرده است. به عبارت دیگر، فضای اینترنتی آنچنان پرقدرت بر ‌جای شیوه‌های قدیمی تبلیغات تکیه زده است که دور ماندن از آن، تقریباً معادل با از دست دادن تدریجی مشتریان است. اگر می‌خواهید کسب و کارتان از نفس نیفتند، وقت آن است که با به‌روزآوری شیوۀ تبلیغاتی‌تان جانی تازه در آن بدمید!

یکی از دردسرهای همیشگی داشتن وب‌سایت، بالا نگه داشتن رتبۀ سئوی آن برای دیده شدن در صفحات اول نتایج نمایش داده شده توسط موتورهای جستجو است؛ چرا که اگر وب‌سایتی در فضای مناسبی از نتایج جستجو دیده نشود، کم‌کم در فضای بی‌کران اینترنت گُم شده و آمار بازدید روزانه‌اش کاهش می‌یابد. چنین اتفاقی به منزلۀ مرگ یک وب‌سایت است. برای آنکه بتوانیم وب‌سایتمان را همواره در معرض دید قرار دهیم و به این ترتیب آمار بازدید روزانۀ آن را افزایش دهیم، و به عبارت دیگر برای رونق بخشیدن به کسب و کارمان، گوگل راهی مطمئن ارائه می‌کند: گوگل ادوردز ابزاری است برای تبلیغات کلیکی، که تبلیغ وب‌سایت شما را با متن دلخواهتان در ردیف اول جستجوهای گوگل قرار می‌دهد. قرار گرفتن و نمایش تبلیغ شما در این مکانها رایگان است، اما هنگامی‌که مشتری روی تبلیغ شما کلیک کند، مقدار مشخصی (معمولاً بسیار اندک) از حساب کاربری شما برداشت می‌شود.

تبلیغ در پرمخاطب‌ترین موتور جستجوی دنیا (با بیش از 4 میلیارد جستجوی روزانه در سرتاسر دنیا!)، مزایای بسیاری دارد که تعدادی از آنها را با هم مرور می‌کنیم: نمایش تبلیغ در این مکان پر بازدید رایگان است و شما صرفاً به ازای کلیک افرادی پول پرداخت می‌کنید که جذب تبلیغتان شده‌اند و این یعنی پرداخت پول به ازای دیده شدن توسط مشتریان بالقوه؛ با استفاده از کلیدواژه‌ها، تبلیغ شما صرفاً به افرادی نشان داده می‌‌شود که به دنبال محصولات و یا خدمات مشابه با محصولات و خدمات شما هستند، و این یعنی هدفمند بودن تبلیغ؛ نتایج این تبلیغات قابل اندازه‌گیری هستند و شما می‌توانید با دریافت گزارشهای منظم، آمار دقیقی از تعداد بازدیدکننده‌ها و هزینه‌های مصرفی تبلیغتان داشته باشید؛ شما می‌توانید با توجه به نیازتان، نوع تبلیغ مورد نظرتان (از قبیل متنی، تصویری، ویدئویی و...) را انتخاب کنید؛ و بسیاری از مزایای دیگر، که در حین کار با این شیوۀ تبلیغاتی از آنها بهره‌مند خواهید شد.

متخصصان تاجریو، از لحظۀ راه‌اندازی سایت و یا تبلیغ، تا رسیدن به قله‌های موفقیت همواره همراه شما خواهند بود. این پشتیبانی شامل پاسخگویی به پرسش‌های احتمالی شما در هر مرحله، بررسی متن تبلیغ و کلیدواژه‌های انتخابی شما، پیشنهاد راهکارهایی برای افزایش کیفیت تبلیغ، ارائۀ گزارشهای منظم به شما از طرف شرکت گوگل، و کارهای دیگری از این قبیل خواهد بود.

خیر، تبلیغات گوگلی مبتنی بر وب‌سایت شما هستند. اگر سایت ندارید، به‌سادگی می‌توانید به کمک تاجریو برای خودتان یک وب‌سایت زیبا بسازید.

ساخت وب‌سایت در تاجریو آسان است! ابتدا در سایت ثبت نام کنید، سپس با نام کاربری و رمز عبورتان وارد شوید و گزینۀ ایجاد وب‌سایت را انتخاب کنید تا به‌طور خودکار به سایت tajeriosaz.com منتقل ‌شوید؛ در آنجا می‌توانید بنابر اقتضائات کسب و کارتان، پکیج مناسب را انتخاب کرده و وب‌سایتتان را ایجاد کنید.

انجام این کار بسیار ساده است: در سایت، روی گزینۀ ثبت نام کلیک کنید و مشخصاتتان را ثبت کنید (اگر قبلاً این کار را انجام داده‌اید، نیازی به انجام دوبارۀ آن ندارید)؛ سپس با نام کاربری و رمز عبوری که در اختیار دارید وارد سایت شوید؛ از داشبورد و یا از گزینه‌های صفحۀ اصلی، «ایجاد تبلیغ» را انتخاب کنید و سپس مراحل ثبت تبلیغ را با راهنمایی سایت به اتمام برسانید. پس از گذشتن از مرحلۀ «بررسی ؟»، در صورت کم بودن موجودی کیف پولتان، باید آن را شارژ کنید. پس از پرداخت، تبلیغ شما برای «بررسی و راه‌اندازی» در اختیار تیم تاجریو قرار خواهد گرفت. گذشتن از این مرحله نهایتاً دو روز کاری زمان نیاز دارد؛ توجه داشته باشید که در این زمان، پولی از حساب شما کسر نخواهد شد.

کمپین تبلیغاتی شما مجموعه‌ای است که شامل گروه‌های تبلیغاتی‌تان می‌شود. شما برای ایجاد تبلیغ (دفعۀ اول)، نیاز دارید در ابتدا یک کمپین ایجاد کنید، اما برای ایجاد تبلیغات بعدی می‌توانید گروههای تبلیغاتی جدیدی به‌عنوان زیرشاخه‌های کمپین اصلی‌تان بسازید. اجازه دهید با ذکر مثالی این مسئله را روشن‌تر کنیم: شما به‌عنوان فروشندۀ لوازم خانگی، قصد دارید برای همۀ محصولات‌تان تبلیغ بسازید. می‌توانید کمپینی با نام «لوازم خانگی» ایجاد کنید؛ سپس زیرمجموعه‌هایی (گروههای تبلیغاتی) با عناوینی همچون «تلویزیون»، «یخچال» و... ایجاد ‌کنید و برای هر گروه تبلیغاتی، عنوان و متن و کلیدواژه‌هایی مجزا در نظر می‌گیرید. به این ترتیب شما می‌توانید برای همۀ محصولات‌تان در قالب یک کمپین، تبلیغ ایجاد کنید و تنها هزینۀ یک‌ کمپین را بپردازید. اما ممکن است شما محصولات گسترده‌تری داشته باشید که نتوانید به‌عنوان زیرشاخۀ یک کمپین آنها را معرفی کنید، در این حالت باید به تعداد مورد نیازتان کمپین بسازید و برای هر کمپین زیرشاخه‌های مرتبط تعریف کنید. در اینجا برای روشن‌تر شدن مسئله، مثالی از آژانسهای هواپیمایی می‌آوریم: یک آژانس هواپیمایی، به منظور ایجاد تبلیغ برای همۀ تورهایش، ممکن است اینگونه با قضیه برخورد کند: در ابتدا، دو کمپین مجزا برای تورهای داخلی و تورهای خارجی ایجاد می‌کند و سپس تورهای مربوط به هر بخش را به‌عنوان زیرمجموعه‌های کمپین مرتبط در نظر می‌گیرد. ایجاد کمپین‌های مختلف، به فراخور می‌تواند امکاناتی نظیر استفاده از زبانهای گوناگون را هم به شما بدهد. اما در نظر داشته باشید که هر کمپین، به‌عنوان تبلیغی مجزا به‌حساب آمده و باید برای آن هزینۀ جداگانه پرداخت شود. برای ایجاد کمپین‌های دوم و سوم قوانینی وجود دارد که پیغامهای مربوط به آن را در هنگام ساخت ملاحظه خواهید کرد.

هر کمپین (و متعاقب آن هر گروه تبلیغاتی)، می‌تواند وضعیتهای مختلفی داشته باشد، این وضعیتها عبارتند از: الف) بررسی: کمپین شما پس از پرداخت، در این وضعیت قرار می‌گیرد و نشان دهندۀ آن است که تیم تاجریو در حال بررسی کمپین شما است. این مرحله که شامل بررسی صحت و مناسب بودن متن وکلیدواژه‌های انتخابی شماست، حدوداً به دو روز کاری زمان نیاز دارد. پس از گذشت این زمان، وضعیت کمپین شما تغییر خواهد کرد. ب) پرداخت: اگر شما کمپین جدیدی ایجاد کنید و کیف پولتان به اندازۀ کافی موجودی نداشته باشد، باید برای راه‌اندازی آن هزینۀ مربوط را پرداخت کنید. اگر این کار در هر مرحله از پرداخت توسط شما کنسل شود، وضعیت به حالت «پرداخت» در می‌آید. در چنین حالتی شما تا تکمیل فرآیند پرداخت هزینه، نمی‌توانید کمپین جدیدی ایجاد کنید. ج) در حال اجرا: پس از اینکه هر کمپین (و یا گروه تبلیغاتی)، توسط تیم تاجریو بررسی شود و صحت همۀ موارد انتخاب شده تأیید شود، وضعیت کمپین به «درحال اجرا» تغییر می‌کند و به این معنی است که تبلیغ شما در حال نمایش توسط گوگل است. تا رسیدن هر کمپین به این وضعیت، هیچ پولی از حساب شما کسر نخواهد شد. د) توقف: در میان همۀ وضعیتهای یک کمپین، انتخاب دو وضعیت در دست شماست: توقف و حذف. وقتی کمپینی در حال اجراست، شما می‌توانید وضعیت آن را به یکی از دو وضعیت گفته شده تغییر دهید. در صورتی‌که موقتاً می‌خواهید تبلیغی نمایش داده نشود، می‌توانید وضعیت کمپین و یا گروه تبلیغاتی مربوط به آن را به حالت متوقف در بیاورید (برای این کار کافی است روی دکمۀ «درحال اجرا» کلیک کنید تا سایت امکان ایجاد تغییر در وضعیت را به شما بدهد). پس از انتخاب گزینۀ توقف، وضعیت کمپین به «بررسی» تغییر می‌کند و پیام شما به تاجریو ارسال می‌شود. ظرف مدت دو روز کاری درخواست شما اعمال شده و وضعیت کمپین به «توقف» تغییر خواهد کرد. پس از متوقف شدن یک کمپین، اضافۀ پول پرداخت شدۀ شما در کیف پول باقی می‌ماند، اما پس از متوقف کردن یک گروه تبلیغاتی، سایر گروهها به کارشان ادامه خواهند داد. هـ) حذف: عملکرد گزینۀ حذف دقیقاً مانند گزینۀ توقف است؛ اما چرا باید از این گزینه استفاده کنید؟ وقتی کمپینی به حالت توقف در می‌آید، همچنان در زمرۀ کمپینهای موجود شما به‌حساب می‌آید و اگر بخواهید کمپین جدیدی ایجاد کنید، باید به اندازۀ تعداد کمپینهای موجودتان ضرب در 560 دلار، پول پرداخت نمایید. این فرمول به این منظور تعریف شده که از ایجاد کمپینهای اضافه ممانعت به‌عمل آید. بنابراین، اگر مطمئن هستید که به کمپین قبلی هیچ نیازی ندارید و نمی‌خواهید در حساب کمپینهای موجودتان بیاید، می‌توانید آن را حذف کنید. اطلاعات مربوط به کمپین‌تان باقی می‌ماند اما صرفاً قابل مشاهده هستند و نمی‌توانید آن را مجدداً فعال کنید.

حداکثر هزینۀ روزانه، نشان دهندۀ حداکثر پولی است که در طی روز و با کلیک شدن روی تبلیغ، از حساب شما کسر می‌شود. این مبلغ به‌طور خودکار روی 40 دلار در روز تعریف شده است که مناسب‌ترین میزان برای عملکرد بهینۀ یک تبلیغ است. گوگل به‌صورت خودکار این مبلغ را میان تبلیغهای مختلف شما و در ساعات گوناگون به‌شیوه‌ای تقسیم می‌کند که تبلیغ، بیشترین احتمال دریافت کلیک را داشته باشد. این عدد به طور میانگین نشان می‌دهد که گوگل تا چه میزان اجازه دارد تبلیغ شما را نمایش دهد، اما لزوماً به معنای مصرف شدن دقیق این مقدار در طی یک روز نیست. به عبارت دیگر، ممکن است در یک روز ترافیک کلیکهای تبلیغ شما بالا باشد و در آن روز همۀ 40 دلار (و حتی اندکی بیشتر) مصرف شود، اما در روز دیگر به دلایل گوناگون (نظیر تعطیلات و...) تعداد افراد کمتری روی تبلیغ کلیک کنند و در نتیجه بخشی از 40 دلار باقی بماند. گوگل با فرمولهای تعریف شده، میانگین این مصرف را ثابت نگه می‌دارد. اگر تبلیغ شما دقیقاً در هر روز به اندازۀ 40 دلار بازدیدکننده داشته باشد، طول دورۀ نمایش تبلیغ 14 روز خواهد بود و پس از آن نیاز است که مجدداً کیف پولتان را شارژ کنید. شما می‌توانید حداکثر هزینۀ روزانه‌تان را در داشبورد/ تبلیغ/ کمپینها تغییر بدهید اما توجه داشته باشید که این مقدار نباید کمتر از 10 دلار در روز باشد. پس از ایجاد تغییر، درخواست شما برای تیم ما ارسال می‌شود و درصورتی که مغایرتی با قوانین نداشته باشد، طی دو روز کاری اعمال خواهد شد.

دفعات نمایش، نشان دهندۀ تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما در گوگل به نمایش درآمده است. نمایش تبلیغ شما در گوگل رایگان است و بالا بودن آن، نشان دهندۀ پرطرفدار بودن کلیدواژه‌های انتخاب شده برای تبلیغ شماست.

تعداد کلیک‌هایی که در جدول مشاهده می‌کنید نشان دهندۀ تعداد افرادی است که جذب تبلیغ شما شده‌اند و روی آن کلیک کرده‌اند.

تاریخ نمایش داده شده در جدول، تاریخ آخرین به‌روزرسانی اطلاعات (نظیر تعداد کلیک و نرخ کلیک خور و...) و یا ایجاد تغییرات است. به طور معمول، این تاریخ دو روز عقب‌تر از تاریخ روز است.

نرخ کلیک خور یکی از مهمترین فاکتورها برای نشان دادن میزان موفقیت تبلیغ است. این فاکتور، با تقسیم تعداد دفعات نمایش تبلیغ به تعداد کلیکها بدست می‌آید، و بنابراین نشان می‌دهد که شما به‌ازای نمایش تبلیغتان چه تعداد از افراد را جذب کرده و به وب‌سایت‌تان فرستاده‌اید. این عدد به‌طور معمول می‌تواند مابین 0 تا 10 باشد، اما بیشتر تبلیغ‌ها عددی حدود 1/5 تا 2 بدست می‌آورند. تاجریو افتخار می‌کند که توانسته است با چینش صحیح کمپینها، این عدد را برای مشتریانش تا حدود عدد 10 و حتی بالاتر نیز برساند.

شما می‌توانید با مراجعه به داشبورد/ تبلیغ/ جدول کمپینها/ جزئیات به گروههای تبلیغاتی‌تان دسترسی پیدا کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به داشبورد/ تبلیغ/ کمپین جدید به مقصود برسید.

نام کمپین شما می‌تواند نام دلخواهتان باشد که به شما در پیدا کردن و ترتیب دادن به تبلیغات گوناگون کمک می‌کند. این نام در تبلیغ شما نمایش داده نمی‌شود.

گروه تبلیغاتی، زیرمجموعۀ کمپین شماست و بنابراین برای نام آن می‌توانید چیزی را انتخاب کنید که به شما در نظم و ترتیب دادن به تبلیغاتتان کمک کند. این نام در تبلیغ شما نمایش داده نمی‌شود.

یکی از مهمترین قسمتهای تبلیغ، عنوان آن است. این عنوان که محدودیت 30 کاراکتری (شامل حروف و فواصل) دارد، نقش به‌سزایی در جذب مخاطبان به تبلیغ ایفا می‌کند. سعی کنید برای عنوان تبلیغتان از عباراتی که توجه افراد را به خود جلب می‌کند استفاده کنید. بهتر است بین عنوان تبلیغ، محتوای سایت و کلیدواژ‌ه‌ها ارتباط برقرار باشد (یعنی از واژه‌های به‌کاررفته در متن سایت، در عنوان تبلیغ و کلیدواژه‌هایتان نیز استفاده کنید.

سطر دوم عنوان تبلیغ، متنی است که غالباً در ادامۀ عنوان تبلیغ به نمایش در می‌آید، بنابراین سعی کنید از متنی استفاده کنید که در راستای متن سطر اول عنوان تبلیغ باشد. بهتر است برای سطور اول و دوم عنوان تبلیغ، به دو جملۀ کوتاه مجزا از هم بیاندیشید که اگر به دنبال هم قرار بگیرند، معنای هم را کامل می‌کنند اما هریک به‌طور مستقل نیز دارای معنای کامل است. این متن هم مانند عنوان، دارای محدودیت 30 کاراکتری است.

این بخش از تبلیغ که با محدودیت 80 کاراکتری، طولانی‌ترین قسمت از تبلیغ به نمایش درآمده است، باید دربرگیرندۀ خلاصه‌ای از مهمترین حرفهای شما با مشتریان‌تان باشد. سعی کنید در این قسمت، مشتریانتان را قانع کنید که با کلیک کردن روی تبلیغ شما از سایت‌تان بازدید کنند.

شما برای ایجاد تبلیغ گوگلی نیاز به وب‌سایت دارید. آدرس وب‌سایتتان را در این قسمت وارد می‌کنید تا مشتریان پس از کلیک کردن روی تبلیغ، از آن بازدید کنند.

کلیدواژه‌ها یا keywords واسطهای ارتباطی تبلیغ شما با مشتریان هستند؛ در واقع شما با استفاده از این واژه‌ها می‌توانید مشتریانتان را پیدا کنید. کلیدواژه‌ها، کلمات یا عباراتی هستند که مشتریان شما در موتور جستجوی گوگل تایپ کرده و سرچ می‌کنند. اجازه دهید تا در این‌باره مثالی بیاوریم: تصور می‌کنیم که شما فروشندۀ لوازم خانگی هستید و قصد دارید برای یخچالهای سایدبای‌ساید تبلیغ ایجاد کنید. برای مشخص کردن کلیدواژه‌ها باید خودتان را جای مشتریان بگذارید و فکر کنید که با چه کلیدواژه‌هایی ممکن است به‌دنبال محصول شما در گوگل بگردند و سپس همان واژه‌ها را به‌عنوان کلیدواژه‌هایتان انتخاب کنید. در مثالی که ذکر شد، واژه‌هایی و یا حتی عباراتی نظیر «بهترین مارک یخچال»، «نحوۀ تازه نگه داشتن میوه‌ها»، «یخچال باکیفیت»، «خرید جهیزیه» و... می‌توانند مناسب باشند. تعداد کلیدواژه‌ها می‌تواند از 1 تا بی‌نهایت باشد، اما بهتر است که این تعداد را متناسب با هزینۀ روزانه‌مان در نظر بگیریم. یکی از اصول مهم دیگر این است که از عبارات تکراری پرهیز کنیم، چراکه در این صورت عملکرد کلیدواژه‌ها را تضعیف کرده‌ایم. سعی کنید کلماتی را که در عنوان و یا متن تبلیغ استفاده کرده‌اید حتماً در کلیدواژه‌هایتان بیاورید.

شما می‌توانید با دریافت گزارش مستقیم از گوگل، شاهد نحوۀ عملکرد تبلیغتان باشید. برای درخواست گزارش، پس از ورود به سایت به داشبوردتان رفته و از قسمت گزارش/ درخواست جدید، درخواستتان را برای تاجریو ارسال کنید. پس از گذشت حدوداً دو روز کاری این گزارش را هم در صندوق دریافتی ایمیلتان دریافت می‌کنید و هم در جدول صفحۀ مزبور قابل رویت خواهد بود.

هزینۀ هر کلیک، ارتباط زیادی با کیفیت تبلیغ شما، کلیدواژه‌ها، متن تبلیغ و... دارد. هرچه کیفیت تبلیغ بالاتر باشد و انتخاب عناصر سازندۀ آن (نظیر کلیدواژه و متن و....) هوشمندانه‌تر، هزینۀ کلیکها کمتر خواهد بود. این هزینه به طور معمول چیزی حدود 50 سنت تا 2 دلار است.

انجام این کار نیاز به حضور یک مشاور متخصص در کنار شما دارد. مشاوران متخصص در تاجریو، به شما کمک می‌کنند تا با انتخاب هرچه بهتر عناصر سازندۀ تبلیغتان، هزینه‌ها را به حداقل برسانید. البته ایجاد تغییرات در عناصر یک تبلیغ، به مرور زمان و پس از تثبیت شدن شرایط تبلیغ در گوگل انجام می‌شود. تثبیت شدن شرایط اولیۀ یک تبلیغ، به طور معمول به یک هفته زمان پس از راه‌اندازی دارد.

خیر، نمایش تبلیغ شما رایگان است و شما تنها زمانی پول پرداخت می‌کنید که بازدیدکننده به تبلیغتان علاقمند شده باشد، روی آن کلیک کند و از سایتتان بازدید کند.

خیر، شما تنها به ازای کلیکهایی پول پرداخت می‌کنید که کاربر را از تبلیغ، به وب‌سایت‌تان برساند.

به‌طور کلی، هر نوع از تبلیغات تنها زمانی مقرون به صرفه خواهد بود که هدفمند و برنامه ریزی شده و دارای نتایج قابل اندازه‌گیری باشد، در غیر این صورت نه تنها صرفۀ اقتصادی ندارد، بلکه حتی در برخی موارد می‌تواند به عنوان ضد تبلیغ عمل کند. به عنوان مثال محصولی را در نظر بگیرید که صرفاً به آقایانی با علائق ورزشی خاص مربوط باشد و حال برای این محصولی تبلیغی را تصور کنید که همۀ افراد (اعم از زن و مرد، با هر سلیقه‌ای) آن را می‌بینند؛ چنین تبلیغی حتی اگر ارزان‌ترین نوع تبلیغ هم باشد، تبلیغ مقرون به صرفه‌ای نخواهد بود، چراکه بسیار طول می‌کشد تا مشتریان بالقوه‌اش را پیدا کند. در مقابل چنین تبلیغاتی، تبلیغات از طریق گوگل به خاطر داشتن مشخصات یک تبلیغ هدفمند، مستقیماً به سراغ مشتریان بالقوۀ محصولات و خدمات خواهد رفت و بنابراین حجم زیادی از هزینۀ صرف شده در تبلیغات، با دست یابی به مشتریان به شما برخواهد گشت. نکتۀ مهم دیگر این است که در ادوردز ساختار تبلیغات شما، تأثیر زیادی روی میزان هزینه‌های تبلیغ دارد، بنابراین با سپردن کار خود به تیم متخصص و حرفه‌ای تاجریو می‌توانید هزینه‌هایتان را کاهش دهید.

کیف پول محلی برای ذخیره کردن پول و یا شارژ حساب است. برای ساخت تبلیغ، نیاز دارید که مبلغ مورد نیاز را در کیف پولتان شارژ کنید؛ حتی وقتی تبلیغ جدیدی ندارید و ممکن است بخواهید در آینده تبلیغ داشته باشید، یا برای ادامه دادن به تبلیغی که زمان نمایشش رو به اتمام است، می‌توانید کیف پولتان را شارژ کنید. در واقع شارژ این کیف می‌تواند برای شما نقش پس‌انداز برای تبلیغهای آینده را داشته باشد. شما می‌توانید در هر زمان و با هر مبلغی که تمایل دارید (حداقل 100 دلار)، کیفتان را شارژ کنید. اما زمانی که در حال ایجاد تبلیغ جدیدی هستید، شارژ کیف پول برای راه‌اندازی تبلیغ اجباری است. نکته‌ای که در شارژ کیف پول می‌تواند به‌نفع شما باشد این است که هرچقدر مبلغ شارژ شما بالاتر باشد، دستمزد مشاوره و راه‌اندازی تاجریو پایین‌تر می‌آید.

خوشبختانه خیر! الگوریتم نمایش تبلیغ در گوگل کمی پیچیده است و معمولاً به‌نحوی پیش می‌رود که جلوی کلیک‌های اضافۀ افراد روی تبلیغ را می‌گیرد چرا که اگر چنین نباشد، رباتها و یا رقبای یک محصول، برای ضربه زدن به آن می‌توانند شروع به کلیک کردن روی یک تبلیغ بکنند و باعث شوند حساب فرد تبلیغ دهنده خالی شود. خوشبختانه گوگل این موارد را شناسایی می‌کند و تبلیغ را فقط یک یا دوبار به آنها نشان می‌دهد.

پس از ورود به سایت، به داشبورد/ حسابها بروید و جزئیات مالی خود را در سه جدول مربوط به پرداختها، مصرف تبلیغات و مصرف وب‌سایت مشاهده کنید.

این عدد، نشان دهندۀ میزان مصرف کمپین شما تا تاریخ نشان داده شده در جدول است. برای مشاهدۀ کامل حسابهایتان، می‌توانید به داشبورد/ حسابها مراجعه کنید.

هر کمپین به منزلۀ یک تبلیغ کاملاً جدید است و از آنجایی که بسیاری از کارهای مورد نظر شما با استفاده از گروههای تبلیغاتی انجام می‌شوند، غالباً نیازی به ساخت کمپین جدید نخواهید داشت و رویۀ شمردن کمپینهای موجود در هزینۀ ساخت کمپین جدید در واقع برای جلوگیری از ایجاد کمپینهای اضافه و به‌هدر رفتن پول شماست. اگر فکر می‌کنید حتماً به کمپین جدید نیاز دارید و مشکلتان با ایجاد گروه تبلیغاتی جدید حل نمی‌شود، با مشاورین‌تان در تاجریو تماس بگیرید و مسئله را مطرح کنید؛ اگر قرار بر ساخت کمپین جدید باشد، پول پرداختی شما در کیف پولتان خواهد ماند و صرف همۀ کمپینهای فعالتان می‌شود. اگر کمپین متوقفی دارید و مطمئن هستید که دیگر آن را راه‌اندازی نخواهید کرد، وضعیت آن را به حالت حذف در بیاورید تا در شمار کمپینهای موجود به حساب نیاید.

همۀ پرداختی های شما برای ساخت تبلیغات به تاجریو، با کسر هزینه ها. این هزینه ها عبارتند از: هزینۀ تبلیغات (در صورت وجود) و هزینۀ مشاوره و پشتیبانی. برای دانستن دربارۀ نحوۀ محاسبۀ هزینۀ مشاوره و پشتیبانی، روی علامت سوال جلوی باکس مربوط به آن کلیک کنید. توجه داشته باشید که موجودی کیف پول شما به دلار (کانادا) محاسبه میشود. در واقع پس از آنکه شما به تاجریو پول پرداخت کردید، تاجریو مبلغ مربوط به مشاوره و پشتیبانی را کسر و باقیمانده را به دلار (کانادا) تبدیل میکند، سپس این موجودی مستقیماً در حساب گوگل شما شارژ خواهد شد.

شما میتوانید در هر زمانی که میخواهید و به هر میزان که تمایل دارید، کیف پولتان را شارژ کنید؛ البته این مبلغ نمیتواند از 100 دلار (کانادا) کمتر باشد، چراکه با کمتر از 100 دلار تبلیغات موفقی نخواهید داشت و در واقع پولتان به هدر خواهد رفت. این نکته را در نظر داشته باشید که میزان پول پرداختی شما به تاجریو، روی میزان هزینه و مشاورۀ دریافتی ما اثر میگذارد. این بدین معناست که شما میتوانید با پرداخت پول بیشتر، هزینۀ مشاوره و راه اندازی را کاهش دهید. برای آشنایی با روش محاسبۀ هزینۀ راه اندازی و مشاوره، به پرسش مربوط به آن مراجعه کنید.

شما میتوانید هربار از 100 دلار به بالا به تاجریو پول پرداخت کنید و میزان پرداختی شماست که هزینۀ مشاوره و راه اندازی را تعیین میکند؛ بدین صورت که اگر هربار بین 100 تا 1000 دلار بپردازید، سهم مشاوره از 15% تا 5% تغییر خواهد کرد. (به ازای 100 دلار، 15% دریافت میشود و به ازای 1000 دلار، 5% و ارقام مابین این دو رقم نیز درصدی مابین 15% تا 5% را به همراه خواهند داشت.) اگر پرداختی شما بیشتر از 1000 دلار باشد، هزینۀ مشاوره و راه اندازی روی 5% ثابت خواهد بود. سایت تاجریو میزان دقیق این رقم را به صورت خودکار محاسبه میکند و به شما نشان میدهد.

نام کاربری شما، هم در سایت تاجریو و هم در سایت تاجریوساز (سایت ایجاد وب‌سایت)، شمارۀ همراه شماست. توجه داشته باشید که نام کاربری قابل تغییر نیست، بنابراین در هنگام ثبت نام باید از شمارۀ همراهی استفاده کنید که امکان فراموش کردنش کمتر باشد.

در صفحۀ «ورود» وب‌سایت، گزینۀ «رمز عبور را فراموش کرده‌ام» را انتخاب کنید و شماره موبایل یا ایمیلی که در مراحل ثبت نام وارد کرده‌اید را به ما معرفی کنید تا کد تأییدی به آن ارسال شود. سپس با وارد کردن کد تأیید، می‌توانید رمز عبورتان را تغییر دهید.

متاسفانه نام کاربری شما یکبار و برای همیشه ثبت شده و امکان تغییر آن وجود ندارد.

پس از ورود به سایت، از صفحۀ داشبوردتان وارد «مشخصات فردی» شوید و از پایین صفحه، با وارد کردن رمز عبور فعلی‌تان و دوبار وارد کردن رمز عبور جدید، رمز را تغییر دهید.

جستجو
پرسش های جدید